Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hurá budeme mít narozeniny

18. 2. 2014

V únoru to budou čtyři roky, co vznikl Klub Maják Hořice o.s. Někdo by mohl říci, že to není až tak dlouhá historie, ale když okolo nás proběhne čtyřletý capart hned nám řekne, kde má jakou hračku, jakou viděl pohádku a nebo co mu máme přečíst, budeme na něj dívat a říkat jak ten čas letí. A čas opravdu letí, za čtyři roky existence máme za sebou i my kus práce. Hlavní naší náplní a důvodem proč vlastně klub vznikl byla snaha pomoci začlenit se handicapovaným dětem a jejich rodin do společnosti a každodenního života. 

Naše činnost se dá rozdělit do dvou skupin:

1) Na vnitřní klubovou činnost, kterou připravujeme pro naše členy. Je to projekt nazvaný „My se nenudíme“, a skládá ze tří částí  - tvořivé díly, muzikoterapie a rehabilitační plavání. V rámci dílen se děti seznamují s různými technikami tvoření, rozvíjejí svou fantazii a procvičují hrubou i jemnou motoriku. Při muzikoterapii rozvíjejí své hudební a pohybové možnosti.  A při rehabilitačním plavání všechny dovednosti zúročí ve vodě: pohyb, fantazii, hluboké dýchání, cit pro vodu, uvolnění, atd.  Pokud má někdo na souši nějaký ten  handicap,  ve vodě se spoustu věcí mění, handicapy se mažou, téměř mizí. Několikrát jsme byli svědky jak okolo plavající zdravá veřejnost doslova zírá, že děti, kteří ve vodě téměř normálně klasicky plavou, na suchu používají berle nebo sami nechodí vůbec. Projekt je celoroční a pro velký ohlas členů se opakuje již čtvrtým rokem. Další naší činností jsou psycho-rehabilitační pobyty, které jsou většinou dva za rok a to jeden víkendový v podobě stanování a druhý čtyřdenní, při kterém je pro děti připraven bohatý program od sportovně laděných, přes pohádkové až po naučné. Už tradicí se stal velikonoční a vánoční bowlingový turnaj a vánoční posezení s  kreativním tvořením a  návštěvou Mikuláše, který na besídce nesmí chybět.

2) Druhou skupinou naší činnosti jsou akce pro veřejnost. V červnu 2014 např. proběhne již pátý ročník dětského odpoledne Rozloučení se školním rokem a letos s dovětkem Hurá za pokladem. Určitě se proto přijďte podívat a zasoutěžit si do Smetanových sadů  21.6.2014 od 14.00 hodin. A i na letošní rok chystáme populární Lampiónový průvod městem, zakončený ohňostrojem.  Na jeho hladký průběh bude ostatně jako v loňském roce dohlížet strašidýlko Josífek na vrchu Gothard.

V podstatě je to jen těchto několik málo vět, shrnutých do dvou odstavců, které popisují naši činnost, ale za těmito slovy se skrývá nekonečná spousta práce našich členů. Dělají ji ve svém volném čase, dobrovolně, s nadšením a elánem, bez nároku na jakýkoliv honorář.     Všechna tato činnost se daří také díky finanční podpoře Královehradeckého kraje a Města Hořice, kterým patří náš velký dík. Tím však naše poděkování rozhodně nekončí: díky vstřícnému jednání a pochopení ze strany Domu dětí a mládeže v Hořicích a Sportovního zařízení města Hořice se máme nejen kde scházet, ale především provozovat aktivity pro naše děti a mládež s nejrůznějším postižením. Naše činnost je také závislá na finančních darech sponzorů, mezi ty hlavní patří Jana Hátlová – Tabák, Automoto Bureš, Lindr s.r.o., Sadová, Kříž recykling, s.r.o., Roztoky.

Děkujeme vám našim spoluobčanům, kteří nás již podporujete nebo podporovat budete.

                                                                    www.klubmajak.cz

                                                                   Helena Hindrová

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2014 - Plavání