Jdi na obsah Jdi na menu
 


Majákovské vánoce

19. 12. 2015

Již tradičně, jedno sobotní odpoledne, v adventním shonu věnovali členové Klubu Maják Hořice sobě a svým dětem a sešli se na tradiční Mikulášsko - vánoční besídce.  V sobotu 12. 12. 2015 po 14 hodině, děti spolu s rodiči zasedly v besedním sále Městské knihovny ke stolu, aby si nejen vychutnali připravené občerstvení, kde samozřejmě nemohla již tradičně chybět vánočka, cukroví a pečený ovocný čaj, ale také aby si něco vytvořily a nasály tu báječnou atmosféru Vánoc.

A tak pod rukama dětí vznikala ozdobička z plsti v podobě Perníčka a to nejen klasického, ale i piráta, kovboje a v dalších úpravách. Zručnost děti prokázaly při výrobě tradičních českých ozdob ze skleněných perliček od firmy RAUTIS. Na besídce nesměly chybět ani perníky, které si děti ozdobily bílkovou polevou, bylo až neuvěřitelné jaké byly ztráty při zdobení. Nespočet perníků se ještě před dokončením ztratilo v bříškách dětí, ale i dospělých.

Než nás navštívil Mikuláš se svým doprovodem, zapálily jsme společně po vodě plovoucí svíčky, a pak už mohl Mikuláš přijít. Jelikož měl s sebou celou knihu hříchů, tak děti slibovaly, že se polepší, budou si po sobě uklízet, učit se, nezlobit sourozence, atd. Za rok se dozvíme, jak všechny svoje sliby dodržely. A protože všechny slíbily, že se polepší, čekala je i sladká odměna.

Když jsme se rozloučili s Mikulášem, Čertem a Andělem, ještě jsme si udělali pískové obrázky a zazpívaly v doprovodu Radky Štěpánkové vánoční koledy.

Pro všechny zúčastněné to bylo příjemně strávené odpoledne, které by se nemohlo uskutečnit bez finanční pomoci Královehradeckého kraje a menších sponzorů a dárců, kterým touto cestou moc děkujeme. Také bychom rádi poděkovali všem, kteří přispěli na naší činnosti tím, že si na adventních trzích zakoupili naše výrobky.

Přejeme všem kouzelné vánoce a šťastný nový rok 2016.