Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sadech byla strašidla

24. 6. 2016

Při počasí v pátek 17.6.2016 měli členové Klubu Maják Hořice z.s. obavy, že se jim nepodaří vylákat strašidla na plánovanou akci, ale při sobotním probuzení bylo jasné, že se ve Smetanových sadech v Hořicích určitě všichni objeví. Po 14 hodině všechny přivítal vodník na soutěžním odpoledni pro děti Rozloučení se školním rokem, tentokrát aneb hurá za strašidly.

Na začátku si děti vyzvedly kartičku u bílé paní a mohli se vydat na pouť po 8 stanovištích, kde se potkávaly s různými strašidly. V čertovském pytli našly, co tam čert zapomněl a jako šťastní nálezci si odnášely domů autíčka, pavouky, postavičky z pohádek atd. S vodníkem lovily rybičky, s čarodějnicí zkoušely jaké to je chodit na dlouhých nohou, s bílou paní se prošly po hradbách, s bludičkou si vyrobily svoje vlastní strašidlo, u dalšího čerta očarovaly barvy a omalovaly si sádrové odlitky a nakonec si opět u bílé paní vyzvedly sladkou odměnu. Pokud se jim nechtělo soutěžit hned, měly možnost vyzkoušet si udělat různé bubliny bublifukem nebo si nechat od skautek namalovat obličej, případně si zaskákat na hradě.

V průběhu odpoledne bylo také na co koukat. Dech beroucí byla ukázka Tai-chi s vějířem pod vedením Zdeňky Krahulcové. Velký úspěch mělo i loutkové představení spolku Zvonek a bylo vidět, že se děti také rády zapojily. Když bylo potřeba šoupnout babu jagu do pece, našlo se hned několik pomocníků. A velké nadšení vyvolala i Zuzana Kvasničková se svou fenkou Jenny, které předvedly ukázku dogdancingu. A aby nám bylo ještě veseleji, tak celou akci provázel slovem a hudbou DJ Kamil.

Všechna strašidla byla moc ráda, že se Vás sešlo tolik a my všem děkujeme, že jste přišli a užili si s námi krásné odpoledne, jehož výtěžek bude použit na psycho-rehabilitační pobyt dětí z Klubu Maják na Pardubické chatě v Kořenově, který se bude konat v září.

Toto odpoledne by se nemohlo uskutečnit bez organizační podpory II. skautského oddílu Jitřenka, finanční podpory Města Hořice a finanční pomoci sponzorů, kteří podporují činnost klubu: Tabák – Hátlová Hořice, Nábytek - Jaroslav Šubrt. Důležitou podporou je pro nás i hmotná pomoc od Hračky Hořice – Petra Karrasová, Lékárna AGNES, KERAMOART – Hana Bartošová, Lékárna Niké, Kubištovy hořické trubičky — Janka, Second Hand - RETRO.

Všem, kteří nám pomáhají finančními a hmotnými dary moc děkujeme. Klub Maják Hořice Vám přeje krásné a prosluněné prázdniny. Fotografie z akce budou během několika dní umístěny na stránkách www.klubmajak.cz.

 

Náhledy fotografií ze složky Červen 2016 - Hurá za strašidly