Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všude samé lampióny

11. 11. 2015

Pod vedením Klubu Maják Hořice z.s. se tradice lampiónového průvodu v Hořicích neztrácí a tak se 29.10.2015 v 18.00 hodin večer sešli všichni příznivci lampiónů před hořickou radnicí a pokud jste tam nebyli, tak jste opravdu prohloupili.  Po krátké informaci od pořadatelů se průvod vydal Škroupovou ulicí, okolo Sportovního zařízení města Hořice, přes Smetanovy sady, kolem ústavu pro tělesně postižené, na kopec Gothard. Byl to v pořadí již čtvrtý ročník lampiónového průvodu pořádaný Klubem Maják Hořice z.s. a účast široké veřejnosti byla opravdu hojná.

Na Gothardě čekalo na děti strašidýlko Josífek a ti odvážní, kteří přišli až k němu, dostali sladkou odměnu. Celkem rozdal Josífek 7 kg sladkostí, které nám na tuto akci poskytli sponzoři: Kubištovy Hořické trubičky, Jana Hátlová – Tabák a Škvrnovo pekařství, bez jejich laskavé sladké pomoci by měl Josífek prázdné ruce a tak jim moc děkujeme.

A ta největší odměna na nás všechny teprve čekala a to byl velkolepý ohňostroj, který odpálil pan  Elcner (firma Silver Eagle s.r.o.). A teď můžete opravdu litovat všichni, kdo jste zůstali doma, protože to co se odehrávalo na obloze bralo dech a tak moc děkujeme za úžasnou podívanou panu Elcnerovi a nejen za ochotu, se kterou nám již čtvrtým rokem ohňostroj připravuje, ale také za to, že část ohňostroje nám věnuje jako sponzorský dar, protože i když nám s financováním pomáhá Město Hořice na takovou nádheru by naše finanční možnosti nestačily.

Opět se lampiónový průvod povedl a my za to moc děkujeme všem, kteří přišli. Děkujeme Městu Hořice za finanční podporu, městským strážníkům za bezpečnostní podporu a velké poděkování všem, kteří přispěli Josífkovi do kasičky na vánoční besídku pro naše dětské členy.

Samozřejmě nemůžeme zapomenout poděkovat panu Kamilu Kašparovskému, který celou akci provázel hlasem. 

Jsme šťastní, že letošní lampiónový průvod byl tak úžasný a to díky vám všem, kdo jste pomohli a hlavně díky vám, kdo jste se zúčastnili. Takže příští rok na lampiónovém průvodu opět nashledanou.