Jdi na obsah Jdi na menu
 


Majákovské dobrodružství

27. 5. 2012

V pátek 4.5.2012 se členové Klubu Maják vydali na dobrodružnou výpravu do rekreačního střediska Poslův Mlýn v Doksech. Už podle předpovědi počasí to vypadalo, že to bude opravdové dobrodružství mezi blesky a hromy, ale opak byl pravdou. Sem tam nějaká kapička sice kápla a občas i blesk rozsvítil oblohu, ale ani nepřízeň počasí nezabránila tomu, aby naplánovaný program běžel podle plánu.

            Po příjezdu na místo a ubytování mohl začít průzkum okolí. Děti hned objevily trampolínu, prolézačky v několika variantách, pískoviště i Poslův rybník, některé jejich objevy byly sušší, některé z dětí se vrátily  hned v mokrých botaskách.

            Celý pobyt, který trval do úterý 8.5.2012 byl nabit aktivní činností. Každé dopoledne děti s pomocí rodičů tvořily. První den si namalovaly skleněné talíře, další ozdobily keramické výřezy a udělaly si z nich obrázky. Pro velký úspěch  jsme opět  zdobili trička sítotiskem, případně je dozdobili kamínky hot-fix. Na procvičení jemné motoriky si děti vyzkoušely, jak se skládá origami a tak během pondělního dopoledne se mezi námi v učebně objevilo plno dinosaurů a dokonce celé stádo koní. Během celého pobytu měly děti k dispozici zažehlovací korálky, zhruba 18 000 ks, a že o skládání byl opravdu zájem svědčí i to, že domů jsme vezli sporo prázdnou krabici. V průběhu pobytu jsme se několikrát společně sešli na muzikoterapii a v doprovodu nástrojů jsem si zahráli a zazpívali. Sobotní odpoledne jsme se vydali do muzea Čtyřlístku v Doksech. Zde jsme si uvařili s Fifinkou, pomohli vyřešit úlohu Mišpulínovi, odpočinuli si s Bobíkem a pohráli si pod dozorem Pinďi. Nedělní odpoledne jsme strávili u Máchova jezera, částečně lehkou  procházkou a také příjemnou projížďkou lodí Racek po jezeře. Pondělní odpoledne bylo v duchu „ukaž co všechno umíš“. Děti se postupně vystřídaly na deseti stanovištích, kde prokazovaly nejen svoji sílu (natahování gumového lana, hod na kuželky), zručnost (hraním kuliček, chozením na chůdách), ale také dovednost, protože namalovat nafouknutý balónek, aby při tom nepraskl, není maličkost. Dovednostní odpoledne si užily nejen děti, ale i dospělí, protože je známo, že jsme vlastně jen velké děti. A ještě jsem stihli opéct buřty, a pak hurá na stezku odvahy. Ve volných chvílích nás průběžně seznamoval Láďa Nosek jako trenér s pravidly hry zvané boccia a děti měly možnost si ji vyzkoušet. Někteří z nás jsou aktivními hráči a tak tento čas pojali jako trénink. Za úspěšné přežití pobytu byly děti v úterý dopoledne odměněny pamětním listem, medailí a balíčkem sladkostí.

            Náš psycho-rehabilitační pobyt pro ZP děti v Doksech by se nemohl uskutečnit bez finanční podpory Města Hořice, Krajského úřadu Královehradeckého kraje a našich sponzorů. Za tuto pomoc jim velmi děkujeme. Také bych chtěla poděkovat členům klubu za pomoc s přípravou pobytu: přestože není jejich životní situace někdy jednoduchá, snaží se připravit krásné zážitky pro ostatní .

            Nakonec bych Vás ráda pozvala 23.6.2012 od 14.00 do Smetanových sadů, kde se bude konat již třetí ročník Rozloučení se školním rokem a letos pod heslem Hurá do pohádky.  Prozradím jen tolik, že se budete moci setkat s čarodějnicí, vodníkem, Popelkou, můžete jim pomoci splnit úkoly a je připraveno ještě spousta dalších překvapení. Oslavu konce školního roku si nenechte ujít a určitě přijďte.

                                                                                                Helena Hindrová

                                                                                              www.klubmajak.cz