Jdi na obsah Jdi na menu
 


My se nenudíme

12. 8. 2011

 

Už se pomalu stává tradicí, že první pátek v červenci si členové Klubu Maják Hořice vezmou stany, spacáky, karimatky a vyrazí do Tereziných Darů stanovat. Tak tomu bylo i letos, kdy 1. 7. 2011 v odpoledních hodinách začaly na zahradě rodinného domu vyrůstat stany. Když všichni dostavěli svá dočasná obydlí, mezi kterými se letos objevilo i indiánské týpí, opekli jsme si na ohni buřty. Před spaním se ještě děti jako správní indiáni vykoupaly – v tomto případě v krytém bazénu.

V sobotu, hned po snídani, jsme měli pro děti připravené výtvarné dílny, které jsou součástí programu Celoroční činnosti ve volném čase dětí a mládeže pod názvem Tvoříme a Plaveme, realizovaný za finanční podpory Královéhradeckého kraje a Městem Hořice, Každý z dětí si mohl pomocí reliéfní barvy ozdobit květináček nebo kyblíček na tužky. Sluníčko sice nebylo, ale na koupání přesto došlo a děti pod vedením paní Hindrové v krytém bazénu i rehabilitovaly. Po odpoledním odpočinku jsme opět tvořili a dodělávali pomocí barev, barevného lýka a pedigu, keramické ptáčky a sluníčka, které jsme si udělali na keramických dílnách. Odpolední program byl opravdu nabitý, po soutěžích, kterých se účastnily nejen děti, ale i rodiče, za námi přijela paní Alena Honegrová a v rámci muzikoterapie jsme si společně zazpívali. Po setmění byla pro děti připravena oblíbená stezka odvahy, kde samozřejmě nechyběla ani strašidla.

Všichni jsme si víkendového stanování opravdu užívali, a tak nám ani nevadil déšť, který nás v neděli ráno probouzel a provázel nás skoro celé dopoledne. I přesto postupně začal mizet jeden stan za druhým a poté co děti obdržely odměny za odvahu a statečnost, jsme se naobědvali a začali se pomalu rozjíždět domů. Jediné velké přání znělo od všech dětí téměř unisono - a to: ať se tu příští rok zase sejdeme.

Na pobyt byl použit výtěžek z dobrovolného vstupného z akce Rozloučení se školním rokem aneb hurá na prázdniny, konané dne 25.6.2011 ve Smetanových sadech v Hořicích ve výši 1925,- Kč. Za Váš příspěvek na tomto vstupném děkujeme my a především naše děti, pro které byl celý zážitkový stanový víkend organizován.

 

                                                                                              Renata Broženská

                                                                                              www.klubmajak.cz

 

Náhledy fotografií ze složky Červenec 2011 - Stanování u Ješinů